Diagnostyka podologiczna

Badanie stóp

Diagnostyka podologiczna obejmuje określenie przez podologa możliwości usługowych w stosunku do pacjenta. Jest to kolejny krok, który może zostać wykonany po właściwie zebranym wywiadzie i przeprowadzeniu badań przedmiotowych. Istnieje również możliwość poszerzenia badania przedmiotowego o użycie specjalistycznego sprzętu jakim jest podoskop lub pedobarograf. Pierwszy z nich służy do oceny stopnia kontaktu stopy z podłożem. Natomiast drugi przyrząd przeznaczony jest do szczegółowego, precyzyjnego badania sił nacisku przypadających na poszczególne części stopy. Po określeniu diagnozy podologicznej poprzedzonej wywiadem oraz badaniem przedmiotowym, należy przedstawić pacjentowi możliwości terapeutyczne świadczone w gabinecie podologicznym.

Podoskop

Podoskop niezastąpione urządzenie diagnostyczne w każdym gabinecie podologicznym. Pozwala na ocenę stopnia kontaktu stopy z podłożem, jej wysklepienia i ustawienia stępu. Właściwe przeprowadzone badanie na podoskopie o wysokiej przejrzystości umożliwia analizę zmian na stopie i prowadzenie skutecznego leczenia.

Badanie podoskopowe powinno być wyjściem do każdego działania w gabinecie podologicznym oraz w innych gabinetach zajmujących się pielęgnacją stóp.

Badanie stóp

Badanie stóp do badania wykorzystujemy specjalistyczne urządzenie podologiczne, które umożliwia diagnozowanie na podstawie odbicia lustrzanego podeszwowej strony stóp. To metoda umożliwiająca ocenę stanu stóp, wad postawy w korelacji z budową stopy, stopnia kontaktu stopy z podłożem, jej wysklepienia i ustawienia stępu. Badanie pozwala na dobór odpowiedniego zaopatrzenia korekcyjnego, a co za tym idzie poprawę komfortu chodzenia.